Responsywna strona internetowa - strona dostosowana do telefonu, tabletu i komputera

Zleć utworzenie responsywnej firmowej strony www nam! Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom i technologiom przedstawiamy ofertę wykonania mobilnej strony internetowej. Potencjalni klienci coraz częściej szukają ofert oraz przeglądają strony internetowe na urządzeniach mobilnych typu smartfon, tablet, netbook. Postęp techniki zaowocował wprowadzeniem nowych technologii wykonywania stron internetowych tzw. RWD (responsive web design). RWD - potocznie responsywność strony - oznacza dostosowanie strony do rozdzielczości urządzenia, na którym jest wyświetlana.

Zobacz na czym to polega i jak zachowuje się strona internetowa na różnych urządzeniach.

Responsywne strony internetowe dynamicznie dostosowują się do urządzenia, na którym są wyświetlane, zmieniając swój układ, sposób wyświetlania poszczególnych bloków tekstu oraz rozmieszczenie, wielkość i widoczność elementów. Dopasują rozmiar czcionki i odstępy aby przeczytanie treści strony nie sprawiało trudności. Potrafią także zmienić w razie potrzeby nawigację serwisu, tak by była łatwiejsza w obsłudze na przykład na małych ekranach. Na urządzeniach mobilnych dostosują elementy klikalne do odpowiedniej wielkości, aby z łatwością obsługiwać je przy użyciu palca a nie kursora.

Ułatwia to nawigacje oraz zwiększa czytelność, dzięki czemu użytkownicy stron responsywnych nie zniechęcają się podczas przeglądania treści. Bądź pewien, że niezależnie od urządzenia, każdy będzie w stanie poznać Twoje produkty lub usługi bez żadnych przeszkód!

Jeśli nie wiesz czy jakaś strona jest responsywna czy nie: zminimalizuj okno przeglądarki, złap za boczną krawędź i zacznij je zwężać. Zobaczysz czy dana strona zmienia się wraz ze zmianą szerokości okna.

Możesz skorzystać z przygotowanego testera stron mobilnych :Sprawdź responsywność strony

Dlaczego wykonanie strony w technologii responsywnej jest takie ważne ?

22 kwietnia 2015 r. Google wprowadziło nowy algorytm który sprawdza czy dana witryna jest responsywna i przyjazna użytkownikowi na urządzeniu mobilnym - jeśli wykryje błędy i stwierdzi że przeglądanie strony na telefonie, czy tablecie jest utrudnione wykluczy taką witrynę z wyników wyszukiwania na urządzeniach mobilnych. Należy pamiętać że jest to około 50% potencjalnych klientów - którzy nie znajdą Twojej oferty za pomocą wyszukiwarki. Trudno zatem lekceważyć tak liczną grupę.

Strona, która nie jest responsywna, na małych ekranach najczęściej wymaga przewijania w poziomie, co jest po prostu bardzo niewygodne. Użytkowanie utrudniać może także zbyt mały rozmiar czcionki czy duża ilość zbędnych szczegółów. Strona mobilna jest czytelna i wyświetla się poprawnie na wszystkich urządzeniach - komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i smartfonach.

Daj się odnaleźć w sieci i popraw pozycjonowanie dzięki responsywnej stronie WWW :Zamów mobilną stronę internetową